Aktualne składy Kadr Narodowych PZN 2020/2021

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2020/20201, a wśród nich wielu naszych uczniów i absolwentów!

Gratulujemy!


SKOKI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa Mężczyzn
Zawodnicy:

  • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
  • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 
  • Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra 
  • Maciej Kot – AZS Zakopane 
  • Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
  • Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane
  • Paweł Wąsek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Aleksander Zniszczoł - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Andrzej Stękała - AZS Zakopane
  • Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe


Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn
Zawodnicy:

  • Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
  • Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
  • Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
  • Stanisław Ciszek - AZS Zakopane

Zawodnicy rezerwowi*

  • Kacper Stosel - AZS Zakopane
  • Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
  • Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
  • Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra
  • Jakub Harat - LKS Klimczok Bystra
  • Wiktor Fickowski - SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice

* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w miarę posiadanych środków

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet
Zawodniczki:

  • Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice 
  • Kamila Karpiel – AZS Zakopane 
  • Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 
  • Joanna Szwab – AZS Zakopane 
  • Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk

Zawodniczki rezerwowe*

  • Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
  • Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
  • Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Natalia Słowik – AZS Zakopane

* szkolenie w ograniczonym zakresie, w miarę posiadanych środków


KOMBINACJA NORWESKA

Kadra Narodowa A
Zawodnik:

  • Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice

Kadra Narodowa Młodzieżowa
Zawodnicy:

  • Piotr Kudzia - KS AZS AWF Katowice
  • Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
  • Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
  • Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
  • Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin

 


BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczki:

  • Izabela Marcisz – SS Prządki Ski
  • Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany 
  • Karolina Kukuczka – MKS Istebna
  • Hanna Popko – UKS Hubal Białystok

Zawodniczka rezerwowa*

  • Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice

*po pozytywnej opinii COMS

Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:

  • Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
  • Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice
  • Dawid Damian – KS AZS AWF Katowice
  • Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice

 
Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix
Zawodnicy:

  • Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
  • Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
  • Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  • Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra

Zawodniczki:

  • Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka
  • Daria Szkurat - WKS Zakopane
  • Ewelina Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  • Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*

  • Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
  • Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
  • Kamil Wójcik - UKS Regle Kościelisko
  • Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

* szkolenie realizowane w ograniczonym zakresie we współpracy z Okręgowymi Związkami Narciarskimi i Szkołami Mistrzostwa Sportowego


NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczki:

  • Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
  • Magdalena Łuczak – Mitanski Zakopane 
  • Zuzanna Czapska - WKN Warszawa

Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:

  • Piotr Habdas – KS AZS AWF Katowice*
  • Michał Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane* 
  • Jędrzej Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*

* Szkolenie w całości na koszt własny, warunkiem podpisanie kontraktu zawodniczego

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn:
Zawodnicy:

  • Michał Michalik – KS AZS AWF Katowice
  • Jan Grodecki – AZS Zakopane
  • Bartosz Szkoła - Mitanski Zakopane
  • Bartłomiej Sanetra - MKS Skrzyczne Szczyrk
  • Przemysław Białobrzycki - KS Beskidy Bielsko-Biała
  • Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice


Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet*
Zawodniczki:

  • Zofia Zdort - NKN Warszawa
  • Joanna Książek - Team MB Szczyrk
  • Patrycja Florek - KS Narciarnia Nowy Sącz
  • Anna Skarbek-Malczewska - Mitanski Zakopane
  • Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
  • Maja Chyla - KS Yeti

* Grupa oparta o funkcjonowanie akcyjne ze środków sponsorskich Polskich Kolei Linowych, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka oraz Polskiego Funduszu Rozwoju


SNOWBOARD

Kadra Narodowa A Mix – snowboard alpejski
Zawodniczki i zawodnicy:

  • Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Weronika Biela – AZS Zakopane
  • Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
  • Maria Chyc – AZS Zakopane
  • Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane 
  • Michał Nowaczyk – AZS Zakopane

Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*

  • Mikołaj Rutkowski - KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
  • Julia Sitarz - AZS Zakopane

*szkolenie w ograniczonym zakresie

Kadra Narodowa Juniorów Mix – snowboard alpejski*
Zawodniczki:

  • Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Olga Kociczak - AZS Zakopane
  • Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodnicy:

  • Jakub Gawlak-Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Klemens Gąsienica-Byrcyn – AZS Zakopane
  • Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodniczki i zawodnicy rezerwowi - szkolenie w oparciu o TZN:

  • Kamil Knesz – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Michał Wilk – KS F2 Dawidek Team.Pl

*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie.

 

Więcej informacji na stronie PZN >>>