Bezpiecznie na nartach

 „Bezpiecznie na nartach” to akcja skierowana do całych rodzin, z dużym naciskiem na uświadamianie najmłodszych narciarzy i snowboardzistów jak ważne są zasady bezpieczeństwa na stoku.

ZSMS Zakopane jako współorganizator projektu, uczestniczyło we wszystkich edycjach tej zimy.

Podczas akcji uczymy jak udzielić pierwszej pomocy i pokazujemy jak wygląda akcja ratunkowa – tu jednak widz aktywnie uczestniczy w pokazie. Dzięki współpracy z ratownikami górskimi pokazujemy, jak wygląda zjazd z poszkodowanym.  A instruktorzy narciarstwa pokazują jak dobrze rozgrzać nasze mięśnie i przygotować się do sezonu.

Imprezy w ramach akcji „Bezpiecznie na nartach” to także duża dawka zabawy: góralskie śpasy na śniegu (jazda na worku ze sianem, zajęcia zręcznościowe z Janosikiem), możliwość zrobienia sobie unikatowego zdjęcia na wesołej ściance,  quizy i zajęcia artystyczne z animatorem.

W trakcie trwania akcji odbyło się  szereg  konkursów i atrakcji z nagrodami rzeczowymi jak również przekazanie merytorycznej wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas białego szaleństwa.

Ambasadorami  kampanii są : Justyna Kowalczyk - multimedalistka olimpijska, Rafał Sonik - zdobywca 36 edycji rajdu Paryż - Dakar, Szymon Chyc Magdzin z zespołu Futurefolk, Nina Nocoń - prezenterka Telewizji Silesia i Gabriel Samolej - hokeista, olimpijczyk, Szczepan Karpiel - Bułecka, Jacek Rozenek, Jakub B. Bączek, Dawid Stachoń oraz Wojciech Pałasz. 

Więcej o akcji >>>

Więcej o akcji >>