Dni Patrona Szkoły 2019

Dnia 31 października 2019r. świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Stanisława Marusarza.

Po uroczystościach na Pęksowym Brzysku, jak co roku w naszej szkole gościliśmy wyjątkowego sportowca, a w tym roku była nim Pani Barbara Grocholska-Kurkowiak - uczestniczka Powstania Warszawskiego, narciarka-alpejska, 25-krotna mistrzyni Polski, uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Oslo (1952) i Cortina d'Ampezzo (1956), trenerka narciarska, działaczka ruchu olimpijskiego i poetka - autorka tomików wierszy: "Pod otwartym niebem", "Zawisnąć w locie", "A w moim oknie Giewont". Jeden z nich: "Wiersze Zebrane" z dedykacją dla SMS Zakopane został złożony na ręce Dyrektora Szkoły Pana Dawida Szeligi.

Barbara Grocholska-Kurkowiak za swoje szczególne zasługi na rzecz promowania sportu w Polsce została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Kalos Kagathos.

Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele pytań z dziedziny sportu, Powstania Warszawskiego i twórczości literackiej naszego gościa. Spotkaniu towarzyszyła nuta wzruszenia.

Za to wyjątkowe spotkanie bardzo dziękujemy Pani Barbarze Grocholskiej-Kurkowiak oraz Pani Zofii Kiełpińskiej.