Wielki Czwartek dla Skoczków w SMS Zakopane !!!

W ostatni czwartek kwietnia polscy trenerzy skoków narciarskich zostali zaproszeni do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, gdzie przeszli szkolenie poprowadzone przez Michała Dolezala i Łukasza Kruczka, czyli nowych trenerów kadr narodowych mężczyzn i kobiet. Szkolenie zorganizował Polski Związek Narciarski przy współpracy z marką Milka.
Głównym założeniem spotkania było praktyczne przedstawienie podstawowych kwestii związanych ze szkoleniem skoczków narciarskich, omówienie podstawowych ćwiczeń i elementów, na które należy szczególnie zwracać uwagę podczas szkolenia młodych adeptów skoków (kombinacji norweskiej).
Udział w spotkaniu mogli wziąć wszyscy chętni trenerzy skoków i kombinacji norweskiej. Z tej możliwość skorzystało naprawdę wielu trenerów. Oprócz miejscowych /m.in. Jakub Kot, Mariusz Chrapek i Władysław Wawrytko/ pojawili się też szkoleniowcy z Wisły i Szczyrku. Obecni byli nie tylko ci doświadczeni, jak Jan Szturc, Kazimierz Długopolski czy Piotr Fijas, ale i niedawni skoczkowie. Mowa m.in. o Przemysławie Kantyce, Bartłomieju Kłusku, Krzysztofie Biegunie czy Wojciechu Tajnerze. Nie zabrakło też trenerów Macieja Maciusiaka czy Wojciecha Topora, którzy w sezonie 2018/19 prowadzili kadry B i C. Czwórka uczniów SMS Zakopane pod opieką trenera Andrzej Zaryckiego z KS Eve-nement wzięła udział w projekcie, prezentując poszczególne ćwiczenia.