Zawody FIS w czeskiej miejscowości Dolni Morava

03.02.2019 Snowboard

W dniach 19-20 stycznia 2019 roku w czeskiej miejscowości Dolni Morava nasi snowboardziści startowali w zawodach FIS.
Pierwszego dnia, przy bezchmurnej i mroźnej pogodzie, na świetnie przygotowanym stoku, zawodnicy rywalizowali w olimpijskiej konkurencji PGS (slalom gigant równoległy). W kategorii juniorów najlepszy czas kwalifikacji uzyskał Klemens Gąsienica Byrcyn (AZS Zakopane/SMS Zakopane). Ostatecznie nasz zawodnik ukończył zawody na drugim miejscu. W finale minimalnie lepszy okazał się zawodnik gospodarzy, Adam Pocinek.

Kwalifikacje kobiet wygrała Maria Chyc przed Aleksandrą Michalik. Obie zawodniczki to absolwentki SMS Zakopane, pewnie wygrywały kolejne rundy zawodów i awansowały do Wielkiego Finału. Po zaciętej walce nieznacznie lepsza okazała się Aleksandra Michalik.

Drugiego dnia zawodów Klemens Gąsienica Byrcyn zrewanżował się najlepszemu czeskiemu juniorowi, Adamowi Pocinkowi, za porażkę w finale dzień wcześniej i tym razem to on awansował do wielkiego finału imprezy. Walka o wygraną toczyła się do ostatnich metrów, Klemens pokonał zawodnika gospodarzy Krystofa Cholevę i mógł świętować zwycięstwo.

W kategorii kobiet kwalifikacje pewnie wygrała Aleksandra Michalik i podobnie jak dzień wcześniej w wielkim finale spotkała się ze swoją klubową koleżanką Marią Chyc. Niesamowicie zacięty pojedynek tych dwóch zawodniczek był wielką ozdobą zawodów i dostarczył wielkich emocji licznie zgromadzonym kibicom. Świetnie zaprezentowała się uczennica SMS Zakopane Małgorzata Gradzik, która zajęła wysokie piąte miejsce. Olimpia Kwiatkowska o zaledwie kilkanaście setnych sekundy przegrała pojedynek o awans do czołowej „8” i ukończyła zawody na dziesiątej pozycji.

Wyniki FIS junior – mężczyźni >>>
Kobiety FIS >>>
 

Gratulujemy świetnych wyników!