Aktualności - Z życia szkoły

Inauguracja roku szkolnego 2021/22 połączona z uroczystym otwarciem internatu szkolnego SMS Zakopane

Z życia szkoły

1 września 2021 r. podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2021/22 nastąpiło uroczyste otwarcie budynku internatu będącego częścią kompleksu obiektów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza mieszczącego się przy ul. Droga do Olczy 26 w Zakopanem.

Uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy na Bystrem w Zakopanem mszą św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w intencji nauczycieli, absolwentów, uczniów i pracowników. Po Mszy św. metropolita poświęcił wyremontowany budynek internatu.

Budynek przeszedł generalny remont w latach 2019-2021, finansowany w całości przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Modernizacja obiektu wraz z zakupem wyposażenia zrealizowana została w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja budynków przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem", a jej koszt wyniósł 6.918.424,00 zł.

W wydarzeniu uczestniczyła poseł Anna Paluch, poseł Barbara Bartuś, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, radny Jan Piczura, przedstawiciele związków i klubów sportowych, cała szkolna społeczność – absolwenci, uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy SMS.

Spotkanie było również okazją do podsumowania sezonu zimowego 2020/2021, obfitującego w sportowe sukcesy odniesione przez uczniów i absolwentów SMS na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pełna fotorelacja >>>