Sport - Snowboard

Pucharu Europy i Pucharu Świata

Snowboard

Wielkie sukcesy Weroniki Dawidek i innych polskich snowboardzistów w grudniowych zawodach Pucharu Europy i Pucharu Świata.
Nasza uczennica Weronika Dawidek zajęła 2 oraz 4 miejsce w zawodach Pucharu Europy Seniorów w Hochfuegen w Austrii. Bardzo dobrze w tych samych zawodach zaprezentowali się również absolwenci SMS (3 Maria Chyc, 3 Weronika Biela-Nowaczyk, 4 Andrzej Gąsienica Daniel).
Wyniki PE >>>

W zawodach Pucharu Świata FIS nasz absolwent Oskar Kwiatkowski wspólnie z Aleksandrą Król wywalczyli 3 miejsce w slalomie równoległym. Jest to pierwsze w historii miejsce na podium wywalczone przez polski duet.
W konkurencjach indywidualnych Pucharu Świata Oskar Kwiatkowski dwukrotnie zajmował 2 lokatę po kwalifikacjach. Ostatecznie Oskar kończył rywalizację w Pucharze Świata na miejscach 5 oraz 9. Michał Nowaczyk został sklasyfikowany bardzo dobrej 14 pozycji z niewielką stratą do najlepszych. Weronika Dawidek w PŚ zajęła 22 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!