Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2020/20201, a wśród nich wielu naszych uczniów i absolwentów!
Gratulujemy!
SKOKI NARCIARSKIE
Kadra Narodowa Mężczyzn
Zawodnicy:
- Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
- Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
- Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra
- Maciej Kot – AZS Zakopane
- Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
- Klemens Murańka - TS Wisła Zakopane
- Paweł Wąsek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Aleksander Zniszczoł - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Andrzej Stękała - AZS Zakopane
- Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn
Zawodnicy:
- Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
- Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
- Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
- Stanisław Ciszek - AZS Zakopane
Zawodnicy rezerwowi*
- Kacper Stosel - AZS Zakopane
- Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
- Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
- Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra
- Jakub Harat - LKS Klimczok Bystra
- Wiktor Fickowski - SSR LZS Sokół Szczyrk
- Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
* szkolenie w ograniczonym zakresie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i w miarę posiadanych środków
Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet
Zawodniczki:
- Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
- Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
- Kamila Karpiel – AZS Zakopane
- Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Joanna Szwab – AZS Zakopane
- Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk
Zawodniczki rezerwowe*
- Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
- Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
- Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
- Natalia Słowik – AZS Zakopane
* szkolenie w ograniczonym zakresie, w miarę posiadanych środków
KOMBINACJA NORWESKA
Kadra Narodowa A
Zawodnik:
- Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice
Kadra Narodowa Młodzieżowa
Zawodnicy:
- Piotr Kudzia - KS AZS AWF Katowice
- Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
- Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
- Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
- Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
- Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin
BIEGI NARCIARSKIE
Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczki:
- Izabela Marcisz – SS Prządki Ski
- Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
- Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
- Karolina Kukuczka – MKS Istebna
- Hanna Popko – UKS Hubal Białystok
Zawodniczka rezerwowa*
- Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice
*po pozytywnej opinii COMS
Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:
- Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
- Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
- Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
- Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
- Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice
- Dawid Damian – KS AZS AWF Katowice
- Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice
Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix
Zawodnicy:
- Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
- Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
- Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
- Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
- Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra
Zawodniczki:
- Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
- Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka
- Daria Szkurat - WKS Zakopane
- Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*
- Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
- Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
- Kamil Wójcik - UKS Regle Kościelisko
- Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
* szkolenie realizowane w ograniczonym zakresie we współpracy z Okręgowymi Związkami Narciarskimi i Szkołami Mistrzostwa Sportowego
NARCIARSTWO ALPEJSKIE
Kadra Narodowa A Kobiet
Zawodniczki:
- Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
- Magdalena Łuczak – Mitanski Zakopane
- Zuzanna Czapska - WKN Warszawa
Kadra Narodowa A Mężczyzn
Zawodnicy:
- Piotr Habdas – KS AZS AWF Katowice*
- Michał Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*
- Jędrzej Jasiczek - SNA Ski Team Zakopane*
* Szkolenie w całości na koszt własny, warunkiem podpisanie kontraktu zawodniczego
Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn:
Zawodnicy:
- Michał Michalik – KS AZS AWF Katowice
- Jan Grodecki – AZS Zakopane
- Bartosz Szkoła - Mitanski Zakopane
- Bartłomiej Sanetra - MKS Skrzyczne Szczyrk
- Przemysław Białobrzycki - KS Beskidy Bielsko-Biała
- Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice
Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet*
Zawodniczki:
- Zofia Zdort - NKN Warszawa
- Joanna Książek - Team MB Szczyrk
- Patrycja Florek - KS Narciarnia Nowy Sącz
- Anna Skarbek-Malczewska - Mitanski Zakopane
- Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
- Maja Chyla - KS Yeti
* Grupa oparta o funkcjonowanie akcyjne ze środków sponsorskich Polskich Kolei Linowych, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka oraz Polskiego Funduszu Rozwoju
SNOWBOARD
Kadra Narodowa A Mix – snowboard alpejski
Zawodniczki i zawodnicy:
- Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Weronika Biela – AZS Zakopane
- Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
- Maria Chyc – AZS Zakopane
- Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane
- Michał Nowaczyk – AZS Zakopane
Rezerwa - zawodnicy i zawodniczki*
- Mikołaj Rutkowski - KS F2 Dawidek Team.Pl
- Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
- Julia Sitarz - AZS Zakopane
*szkolenie w ograniczonym zakresie
Kadra Narodowa Juniorów Mix – snowboard alpejski*
Zawodniczki:
- Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Olga Kociczak - AZS Zakopane
- Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl
Zawodnicy:
- Jakub Gawlak-Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Klemens Gąsienica-Byrcyn – AZS Zakopane
- Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Zawodniczki i zawodnicy rezerwowi - szkolenie w oparciu o TZN:
- Kamil Knesz – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl
- Michał Wilk – KS F2 Dawidek Team.Pl
*Szkolenie całej grupy w ograniczonym zakresie.